מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב // צילום: נועם רבקין פנטון - Flash 90

נתניהו הציע לסימן טוב לחזור לתפקיד ניהולי בכיר במאבק בקורונה

על רקע מערכת יחסים עכורה בין נתניהו לפרויקטור גמזו, שצפוי לסיים את תפקידו בעוד חודש, בכירים במערכת הבריאות טוענים כי בפני בר סימן טוב הונחה הצעה לנהל את החזרה של מדינת ישראל לשגרה ביציאה מהגל השני. במהלך הגל הראשון שררו בין ראש הממשלה למנכ”ל משרד הבריאות לשעבר יחסי עבודה טובים • בר סימן טוב: “לא ניתנה שום הצעה קונקרטית”

מנכ”ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב קיבל בימים האחרונים הצעה מראש הממשלה בנימין נתניהו לחזור לתפקיד ניהולי בכיר במאבק בקורונה – זאת לקראת פרישתו הצפויה של הפרויקטור פרופ’ רוני גמזו בסוף חודש אוקטובר. כך פורסם הבוקר ב’ידיעות אחרונות’.

בכירים במערכת הבריאות סיפרו כי ההצעה לבר סימן טוב טרם גובשה באופן סופי, אך היא ככל הנראה תתמקד בניהול החזרה לשגרה. בימים הקרובים צפוי בר סימן טוב להשיב להצעה והוא שוקל ברצינות לקבל אותה.

יש לציין כי בעבר כבר קיבל מנכ”ל משרד הבריאות במהלך הגל הראשון של הקורונה הצעה לחזור ולשמש בתפקיד ביצועי – אך סירב. בר סימן טוב מסר בתגובה אמש כי “גורמים בממשלה מתייעצים איתי מעת לעת ואני מביע את דעתי בנוגע למצב, אבל לא ניתנה שום הצעה קונקרטית”.

ההצעה לבר סימן טוב נמסרה רק לאחרונה, וזאת על רקע היחסים העכורים בין ראש הממשלה ובין גמזו, שבשיאם התעלם נתניהו באופן כמעט גורף בשבוע שעבר מהמלצתו של הפרויקטור להטיל סגר פחות הדוק על מדינת ישראל במהלך ישיבת קבינט הקורונה. לטענת נוכחים בישיבה, נתניהו אף התייחס אליו בזלזול מופגן. גמזו הגיב בחריפות למה שהתרחש בישיבה ואמר למקורביו לאחר מכן: “אני חוזה בסיוט הזה עם בחילה”.

מנגד, יחסיו של נתניהו עם בר סימן טוב במהלך הגל הראשון של הקורונה היו טובים במיוחד. שיתוף הפעולה ביניהם צרוב בתודעה ככזה שהוביל להישגים משמעותיים ובהם ירידה בשיעורי התחלואה, שבימים מסוימים הגיעה אל מתחת לעשרים מאובחנים ביממה בסך הכל – מספר שכעת נראה דמיוני.

עם זאת, על בר סימן טוב נמתחה ביקורת קשה על כך שהתנהל בצורה שמאפיינת “פאניקה” ו”היסטריה” והוביל לצעדים דרמטיים ונרחבים שפגעו במשק בהיקף חסר תקדים. יש לציין כי בשבועות האחרונים קיבל בר סימן טוב מספר הצעות במגזר הפרטי, ואולם לטענת הבכירים הוא מוטרד מאוד משיעורי התחלואה והפעם, בניגוד להצעות הקודמות, הוא כאמור שוקל לחזור לתפקיד בכיר במסגרת המאבק בקורונה.

משמעות ההצעה בתזמון הנוכחי, כפי שנראה כעת, היא למעשה החלפת הפרויקטור גמזו בבר סימן טוב בסמוך למועד עזיבתו של הראשון. גמזו הודיע כבר כי הגיע ל”שירות מילואים” וב־1 בנובמבר יחזור לתפקידו כמנכ”ל בית החולים איכילוב.

הנצפים ביותר
20210924_003923

ח”כ גפני: חשבו שנכנס לממשלה הזו אבל זה לא יקרה

גדול הדור הרב קניבסקי באמירת תהילים

תיאור חי מרגעי פטירת הרבנית קניבסקי ע”ה | מאת אחד הנכדים

קורונה זריקה חיסון תרופה

פרופ’ ברבש: סרבני החיסון הם הקהל שהכי יהנה מהתרופה

5 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
פני הדור
11 חודשים לפני

יאמר לזכותך ברסי שלא כל פעם שעלה הגרף התגוללת על החרדים הערבים וכל מה שזז…

מייקל
11 חודשים לפני

אחחחחח ברסי כמה התגעגענו אליך תאמת לא כדאי לך לחזור כי אחרי הקורונה הולכת להיפתח פה וועדה מחמירה שתבדוק את כל המחדלים שהיו פה והם בהחלט יפלו על כולם כולל עליך לכן כדאי לך לברוח מההצעות האלה!
מה יש לנתניהו הוא רב עם כל הפרויקטורים? ולא רק…

כיף
11 חודשים לפני

זה היה ברור שפרויקטור קורונה יהיה שק החבטות
מצטערת בשבילו שלא עזב קדם

⛲💲 נועה 💲⛲
11 חודשים לפני

מה קרה? נכנע? 🤔

משה
11 חודשים לפני

בר סימן טוב היה הפרויקטור הפרקטי והמעשי ביותר, לא סגר רק את החרדים, סגר את כולם…
[וזה יאמר לזכותו]

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

מרן ראש הישיבה פרץ בבכי מול מקום המקדש

לכבוד שמחת תורה – עשרות אלפי שקיות ‘פאקלך’ חולקו למשפחות אברכים

שיחת החג של הגרד”י שפירא

המוואל השבועי לכבוד השבת והחג

התחזית: עד לשעות הערב יתכנו טפטופים עד גשם מקומי

זכר לשמחת בית השואבה במיר

היסטוריה בויז’ניץ: אלפים בשיחתו של מרן ראש הישיבה

תלש את הנברשת במהלך שמחת בית השואבה

בכירים בקבינט הקורונה: משרד הבריאות לא נלחם על הגבלות התקהלות

שיא בגל הרביעי: 41 חולי קורונה מחוברים למכשירי אקמו

עשרות אלפי ילדים יחזרו למסגרות יום לפני – ללא בדיקות

נשיא המועצת: “הקב”ה פורע מאיתנו שלא עשינו לכבודו מספיק”