סיום מסכת בישיבת “משיב הרוח – רוח חיים” בבני ברק

במעמד רבני הישיבה וראש העיר הרב אברהם רובינשטיין • עקב מגבלות הקורונה וצמצום המשתתפים, משאו של הדיין הגר”א בורידא שליט”א המוסר שיעורים בישיבה, הועבר במערכות ההגברה באמצעות קו הטלפון, כמו”כ בירך יו”ר דגל התורה ויו”ר ועדת הכספים חה”כ הרב משה גפני • במעמד ציינו את הרחבת לומדי ביהמ”ד

מעמד מרומם ונרגש לכבודה של תורה בסיום מסכת ברכות, אשר נלמדה בסדר א’ לאורך החודשים האחרונים בעיון רב וכן מסכת שבת שנלמדה בסדר ערב בישיבה, נערך לבחורי ישיבת ‘משיב הרוח – רוח חיים’, במרחב פתוח ותחת מגבלות ושמירה על הנחיות הקורונה. באמירת הקדיש כובד ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, המלווה אישית את הישיבה ומסייע יחד עם כלל צוות לשכתו במסירות ובמיוחד באמצעות הרב יצחק פריימן, יועץ ראש העיר ומנהל מחלקת קהילות וצעירים.

ישיבת ‘משיב הרוח – רוח חיים’ נוסדה לפני כ- 12 שנים ע”י קבוצת ת”ח אשר ראו לנכון לחזק את הבחורים והיוו להם למסגרת תורנית ראויה וזאת לאחר שקבלו את ברכתם של מרנן ראשי הישיבה הגראי”ל שטיינמן זצוק”ל והגרמ”י ליפקוביץ זצוק”ל  ויבדלט”א רשכבה”ג מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א ומרן ראש ישיבת פונוביז’ הגרי”ג אידלשטיין. בתחילתה מנתה הישיבה מניין בחורים. עם התרחבות המסגרת, נוספו עוד כ- 35 בחורים והישיבה הועתקה לביהמ”ד רחב יותר, כן נוספו ת”ח לצוות הישיבה כמגידי שיעורים.

במעמד השתתפו ראשי הישיבה ומגידי השיעורים ובהם, הרה”ג ר’ ישעיהו רוטנברג, הרה”ג ר’ יעקב שמשון קוליץ, הרה”ג ר’ אי”ש קרליץ, הרה”ח ר’ יחזקאל כהן, הרה”ג ר’ ישראל לויוש, עו”ד הרב משה מורגנשטרן,  הרה”ג ר’ גדליה סילמן כאשר את המשא המרכזי נשא המגיד משרים הרה”ג ר’ ישראל מאיר שושן אשר מלווה את הישיבה ומעודד את הבחורים לתורה וליראת שמים.

בדבריו עמד על האכסניה המכובדת של ראש הישיבה הרב רוטנברג, וכן שיבח את צוות הישיבה אשר מתמסרים בכל מאודם לבחורים היקרים מידי יום במסירת השיעורים בעמקה של תורה ובבהירות מופלאה, ובנוסף שיבח את אנשי החינוך הקשורים לישיבה מאז היווסדה ובתוכם הרב שמעון קשש, סגן מנהל אגף החינוך ומנהל התוכנית 360 לילדים ונוער בעיריית בני ברק.

עקב מגבלות הקורונה וצמצום המשתתפים, משאו של הדיין הגר”א בורידא המוסר שיעורים בישיבה, הועבר באמצעות קו הטלפון אל מערכות ההגברה. בדבריו חיזק את בני הישיבה ובירכם בחום.

כמו”כ יו”ר דגל התורה ויו”ר ועדת הכספים חה”כ משה גפני, המלווה את הישיבה הק’, הביע את התפעלותו מגודל המסירות וההשקעה בבחורים. כן שיגר מכתב ברכה סגן שר התחבורה הרב אורי מקלב מידידי הישיבה לדורותיה. 

ראש הישיבה הרב רוטנברג שיבח את הבחורים היקרים משקיעים בעמל התורה מידי יום, למרות הקשיים הקיימים בשל מגבלות הקורונה ממשיכים לדבוק בעולמה של תורה וביגיעתה וביקש להוקיר אישית ולהודות בכל לב לאותם המסייעים בהחזקת הישיבה ובמעשיהם מעודדים את הרחבת הישיבה להגדיל תורה ולהאדירה.
 

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

9 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אברהם ישעי'
10 חודשים לפני

אוי טאטע

מוטיחח
10 חודשים לפני

חחחחחחח מי שמכיר

מוטיחח
10 חודשים לפני

חחחחחח

זחי
10 חודשים לפני

תותחים אין על כזו ישיבה
משהו שמאוד חסר בדור הזה.
התחיל כגימיק והפך לעובדה אשרי האיש הזה שזכות זו תעמוד לו
יהי חלקי עמו

מוטיחח
עונה ל  זחי
10 חודשים לפני

ואלה

אנונימי
10 חודשים לפני

אחלה ישיבה עלו והצליחו הלוואי וכולם יהיו ככה שמחים בישיבה

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו