זעם בליכוד: "גנץ פירק הערב את השותפות"

במערכת הפוליטית מיהרו להגיב על הנאום שנשא גנץ ובו תקף את נתניהו והכריז כי יצביע בעד פיזור הכנסת. מיקי זוהר: "כחול לבן מפרקים את הממשלה בשביל גחמה פוליטית". זנדברג תקפה את גנץ: "הציבור לא צריך להצביע לפלקט ריק בפעם הבאה". ליברמן: "בוקר טוב אליהו"

סערה במערכת הפוליטית לאחר דבריו של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שהכריז הערב כי מפלגתו תתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת שתעלה מחר להצבעה. יו"ר האופוזיציה לפיד: "ישראל זקוקה לממשלה שתבוא לעבוד".  יו"ר הקואליציה זוהר: "נאום גנץ נגד רה"מ והליכוד הוא התחלת קמפיין הבחירות שלו". יעלון: "צריך לפרק את הממשלה ומיד".

"לאור נאומים ואמירות שונות, זה הלו"ז המקצועי והאמיתי להעברת תקציבי 20 ו-21 וחוק ההסדרים כפי שהוצג ע"י האוצר לרה"מ", כתב שר האוצר ישראל כ"ץ בחשבון הטוויטר שלו, "9.12 -אשרור תקציב 20 בממשלה. עד 23.12 -אשרור תקציב 20 בכנסת. 17.12 -אישור תקציב והסדרים 21 בממשלה. פברואר 21 -אישור תקציב והסדרים 21 בכנסת. כל השאר זו רק פוליטיקה". 

 
בליכוד תקפו את דבריו של גנץ: "נאום גנץ נגד רה"מ והליכוד הוא התחלת קמפיין הבחירות שלו", כתב יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, "המתקפה האישית נגד נתניהו – שפל המדרגה. בזמן שהליכוד עובד רק למען הציבור בטיפול במשבר הקורונה, כחול לבן עובדים רק כדי שבני גנץ יהיה רה"מ. הם מפזרים את הכנסת ומפרקים את הממשלה, תוך כדי פגיעה באזרחי ישראל, בשביל גחמה פוליטית". 

בזמן שהליכוד עובד רק למען הציבור בטיפול במשבר הקורונה, כחול לבן עובדים רק כדי שבני גנץ יהיה רה"מ.
הם מפזרים את הכנסת ומפרקים את הממשלה, תוך כדי פגיעה באזרחי ישראל, בשביל גחמה פוליטית.

ח"כ ניר ברקת כתב: "גנץ פירק הערב את השותפות בממשלה. כעת הליכוד חייב לקחת את ההובלה כדי להפסיק את השיתוק שנכנסנו אליו, לשנות כיוון במלחמה בקורונה ולהציל את הפרנסה של מאות אלפי אזרחים. חייבים להביא להכרעה ברורה בבחירות ו-40 מנדטים לליכוד – רק כך נביא יציבות שלטונית לישראל".  

לאור נאומים ואמירות שונות, זה הלו״ז המקצועי והאמיתי להעברת תקציבי 20 ו-21 וחוק ההסדרים כפי שהוצג ע״י האוצר לרה״מ:
9.12 -אשרור תקציב 20 בממשלה.
עד 23.12 -אשרור תקציב 20 בכנסת. 
17.12 -אישור תקציב והסדרים 21 בממשלה. פברואר 21 -אישור תקציב והסדרים 21 בכנסת. כל השאר זו רק פוליטיקה.

גם בשמאל תקפו את גנץ, "הנאום של גנץ יכול היה להיות דרמטי אם הוא לא היה פשוט מקומם", זעמה ח"כ זנדברג ממרץ, "קרה בדיוק מה שהיה צפוי שיקרה, וגנץ לא יכול להגיד שלא הוזהר. הוא בחר במודע לפרק את המחנה ולחסות תחת נוכל ומושחת. מי שצריך להפיק לקחים זה לא הוא, אלא הציבור שבפעם הבאה לא יצביע לפלקט ריק".
"ישראל זקוקה לממשלה שתבוא לעבוד", צייץ יו"ר האופוזיציה לפיד, "ממשלה רזה ויעילה שעסוקה רק בחיים האמיתיים. בבעיות האמיתיות. בעסקים הקטנים, במובטלים, בבריאות. לא בפוליטיקה, לא בשחיתות ולא במסיבות עיתונאים. אנחנו נוביל את האלטרנטיבה לשלטון. באנו לשנות ואפשר לשנות. כמו שאומרים בהפגנות ובגשרים: אנחנו התקווה.", כתב לפיד.

אלי אבידר מישראל ביתנו תקף: "לכל אלה שבטוחים שגנץ קיבל עמוד שדרה, קבלו עדכון: לא. נדיה קומנצ'י בשיא גדולתה לא הגיעה לרמת האקרובטיות שלו", יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן הסתפק בביטוי: "בוקר טוב אליהו".  

בימים האחרונים קראתי לבני גנץ לשים את העבר מאחורינו ולהצביע אתנו על פיזור הכנסת. הערב הוא הודיע שיתמוך בהצעת החוק שלנו ואני מברך אותו על כך. 

חצי שנה אחרי הקמת הממשלה המנופחת והמנותקת לכולם ברור שנתניהו לא יכול להוביל את ישראל ליציאה ממשבר הקורונה.

"לפני חצי שנה כחול לבן יכלו להקים ממשלה שתשים קץ לשלטון נתניהו", הסביר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, "אבל בני גנץ בחר להיות החליפי של ראש הממשלה הגזען והמסית ביותר שידענו. למרות שגם היום יש מי שהולך שולל, שום שסע שנתניהו מנסה ליצור לא ישנה את המשוואה – בלי האזרחים הערבים לא יהיה שינוי פוליטי". 


לפני חצי שנה כחול לבן יכלו להקים ממשלה שתשים קץ לשלטון נתניהו, אבל בני גנץ בחר להיות החליפי של ראש הממשלה הגזען והמסית ביותר שידענו. למרות שגם היום יש מי שהולך שולל, שום שסע שנתניהו מנסה ליצור לא ישנה את המשוואה – בלי האזרחים הערבים לא יהיה שינוי פוליטי.

גם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, הצטרף למתקפות על יו"ר כחול לבן. "תזכורת- היחיד שהפר את ההסכם הקואליציוני הוא גנץ וכחול לבן", כתב, "כאשר הקימו את הוועדה התפורה לאיתור הפרקליט שיסגור למנדלבליט את תיקי השחיתות שלו. בהסכם הקואליציוני כתוב במפורש שוועדה לאיתור בכירים תוקם רק בהסכמה של הליכוד וצנון לבן".

שרת התחבורה רגב: "הסקרת החמירה. הערב ראינו מה התוצאה של סקרים לא מחמיאים. הם גורמים להופעות לא מכובדות של מפלגה מבולבלת. בני גנץ עסוק בפירוקים כשראש הממשלה עסוק בלהוריד את רמת התחלואה, לייצב את הכלכלה, להביא חיסונים לציבור הישראלי ולעמוד על אתגרי הביטחון שלנו". 

הסקרת החמירה. הערב ראינו מה התוצאה של סקרים לא מחמיאים. הם גורמים להופעות לא מכובדות של מפלגה מבולבלת. בני גנץ עסוק בפירוקים כשראש הממשלה עסוק בלהוריד את רמת התחלואה, לייצב את הכלכלה, להביא חיסונים לציבור הישראלי ולעמוד על אתגרי הביטחון שלנו.

"בני, האזנתי לדבריך. הממשלה הזו איבדה את דרכה מיום הקמתה", פנה יו"ר תל"ם בוגי יעלון לגנץ, "היא נולדה בחטא והכשירה כהונת נאשם בפלילים. כעת צריך לפרק את הממשלה ומיד, לכונן ממשלת מעבר לתקופה קצובה ולהחזיר את ישראל למסלול. בחירות זו ברירת מחדל אחרונה. ניתן וצריך להחליף את נתניהו בכנסת הנוכחית. זו חובתך!". 

יו"ר מפלגת מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ: "רוב הציבור הצביע שלוש פעמים בשנה האחרונה בעד ממשלת מרכז-שמאל. לולא ההתקפלות של חלקים במחנה, ובראשם גנץ ופרץ, היה ניתן להחליף את נתניהו. אני מקווה שהלקח נלמד, והציבור ייתן את קולו בבחירות הקרובות לאלה שהוכיחו, כמו מרצ, כי הם לא משקרים ולא בוגדים בבוחרים".

ח"כ מארק מהליכוד הצטרפה לביקורת על גנץ: "ישראל אחרי הכל. גנץ הוכיח היום (שוב) שהפוליטיקה מעל הכל ואזרחי ישראל מדשדשים אצלו בסדרי העדיפויות. למדינת ישראל מגיעה ממשלה חזקה, מתפקדת, מאוחדת בראשות נתניהו שתדאג לבריאות ולפרנסה של אזרחי ישראל. מיצינו את האפיזודה הפוליטית העונה לשם כחול לבן. לכו הבייתה!".   

למדינת ישראל מגיעה ממשלה חזקה, מתפקדת, מאוחדת בראשות נתניהו שתדאג לבריאות ולפרנסה של אזרחי ישראל.

"מחר אצביע בלב נקי ושלם עם חבריי בעד פיזור הכנסת", צייץ בחשבון הטוויטר שלו שר התיירות לשעבר, אסף זמיר, "אין ברירה. נתניהו היה יכול למנוע את הבחירות האלה. הוא לא רצה. הוא רוצה בחירות. הוא רוצה רק בלפור והוא בעיקר חושב רק על עצמו. זה עצוב ובעיקר זה לא מגיע לנו כמדינה".

שר החקלאות שוסטר הוסיף: "נתניהו חתם על העברת תקציב באוגוסט ולא קיים. הבטיח שנעביר בדצמבר ושוב הפר את ההתחייבות. יש רק אשם אחד בבחירות שאנחנו גולשים אליהן והוא נתניהו. אם לא היה חושב על המשפט, היה דואג להעביר תקציב".

5 2 votes
דרג כתבה זו

מקודם

"עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

מקודם

לחתן את כולם בכבוד? איתנו זה אפשרי כל הפרטים≥≥≥

מקודם

ברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

מקודם

עברתם את התקופה המאתגרת ונשארו סימני דיכאון? מומחי שלכם כאן עבורכם>>>>>

הנצפים ביותר
18 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
יעקב
4 חודשים לפני

תרשמו….
הסוף של ביבי…
בבחירות הקרובות
בנט ינגוס בו וינגוס בו ללא רחמים.

אפי
Reply to  יעקב
4 חודשים לפני

שטויות. ברגע שבנט יצטרך לענות על כל מיני שאלות ולא להגיד רק קורןנה הוא יתחיל ליפול בסקרים.. ולחזור לאיזןר ה15 וגם זה הרבה.

יעקב
Reply to  אפי
4 חודשים לפני

על מה טראמפ נפל
אם לא על קורונה?

חזי גלסנר
Reply to  יעקב
4 חודשים לפני

ימצחיק, עכשיו יש חיסונים ברקע משא"כ לטראמפ שלא היה חיסונים ברקע ומשו"ה הוא נפל.

יעקב
Reply to  חזי גלסנר
4 חודשים לפני

אם אתה כבר מדבר על חיסון
הייתי מציע לך להיות אזרח אמריקאי
ולא אזרח ישראלי
או שיש לך זמן לחכות
במקרה הכי הכי ורוד
לקיץ שנה הבאה
עד אז ביבי כבר יהיה אזרח רגיל
עמוק עמוק במשפט.

עוזבי תורה יהללו רשע
Reply to  יעקב
4 חודשים לפני

עמור עמוק בכלא.
בעזרת ה'

נ.מ.ב
Reply to  יעקב
4 חודשים לפני

יעקוב חבל שאתה בוחר להתעלם כל פעם מהמציאות . א. בנט ולפיד זה אותו דבר! תלמד את ההיסטוריה של העשור האחרון. תמהני אם אתה נמצא בפורום של המחודש סבורני שאתה יהודי שאוהב את התורה, רק שזה לא מסתדר לי עם זה שאתה עושה את בנט, שהוכיח מספר פעמים שהתורה לא בראש מעייניו)! ראה ערך ברית "האחים בנט לפיד", הצבעה פה אחד עם הרשימה המשותפת, ועוד מקרים פרטניים נגד תלמודי תורה שעבדך היה עד להם באופן אישי. ב. לשיטתך, אם בנט ראש ממשלה חס וחלילה מי יהיו שותפיו? לפיד וחבר מרעיו. דהיינו סוף למדינה יהודית חס ושלום אלא עוד מדינה של… להמשך קריאה »

אפי
4 חודשים לפני

גנץ כנראה חשב שהוא ישוב ליות יקיר השמאל ולא הכין את עצמו לכזאת התקפה.. בתכלס גנץ סתם יוצא טמבל, הרי אם הוחכים לבחירות לא יהיה תקציב ולא רק זה עוד יתבזבזו מליארדים ואם זה לא מספיק הוא יחטוף מפלה מטורפת בקלפי. אין במה שהוא עשה שום היגיון!
מקוה שביבי ישלוף איזה שפן ויצליח ךהיפטר מכחול לבן ולהישאר ראש ממשלה ואולי טז הממשלה תוכל גם לתפקד יותר טוב..

הצדיק מנהריה
4 חודשים לפני

תרשמו ביבי מאז ולתמיד

יעל
4 חודשים לפני

הבוגד הראשון בקשר בין הליכוד לכחול לבן היה ביבי שלא כיבד את ההההסכמים סכממם

אדם
4 חודשים לפני

מזה הזעם המצחיק הזה שיעבירו תקציב ולא ידבור כל הזמן בכל מקום שצריך בחירות ואי אפשר ככה ופיתאם לכאוס מה אנחנו שוכחים את הרעיונות של מיקי כל היום אל בחירות

ימן שפוי
4 חודשים לפני

צריך להודות ביושר ביבי שיקר במצח נחושה שחתם הסכם קואלציוני ומצד שני גנץ עוד יזכר כאדם הכי טיפש במערכת הפוליטית שלר יודע לעמוד על העקרונות שלו אם בכלל יש לו אין לגנץ ראש לפוליטיקה בני גנץ הדבר הכי טוב שתעשה למחנה השמאל שפשוט תתפטר אף אחד לא יזיל דמעה אני מבטיח לך

💥קצת ניעס💥
4 חודשים לפני

גנץ הולך לתהום, עם כל הפאדיחות שלו רק הפסיד בסקרים, ממליץ לו להמשיך להיות ראש ממשלה חליפי מאשר מנקה בכנסת…

נתיי
4 חודשים לפני

רק נתניהו השקרן אשם למה הוא לא מעביר תקציב הוא אפילו לא חושב שהוא צריך להסביר הוא נוכל שקרן וגס רוח שלא מעניין אותו מכלום

אלי
Reply to  נתיי
4 חודשים לפני

ע"פ חוק אפשר להעביר תקציב עד מרץ 21.
זה שגנץ מצעקש שתקציב יהיה חצי שנה לפני המועד, זה כי הוא רוצה לסנדל את נתניהו.
לא מעבר לזה..

יורם דוד הדר
4 חודשים לפני

כל השמאל הזה יקיא את עצמו בבחירות נתניהו שוב יהיה ראש ממשלה

שומשום 🍪
4 חודשים לפני

תגידו מה שתגידו, גנץ יצא טיפש. אם הוא נגד ביבי למה הלך איתו ועם הוא בעד למה כעת הוא תוקף?!. נכון שתירוצים יהיו תמיד אבל הציבור לא טיפש כמוהו. מי שבעד ביבי ודאי שלא ילך עם גנץ אחרי מה שהוא אומר ועושה. ומי שנגד ביבי יחפש את המקור העקבי שזה לפיד שנשאר בחוץ לאורך כל הדרך ולפיד ידע גם לנצל זאת היטב. גנץ יהיה מותקף הפעם מימין ומשמאל והצלילה שלו בסקרים ואח"כ בקלפי זה ענין של זמן לא רב. טיפש אמרנו? תקראו לזה טירון, נאיבי או איך שתרצו. שלום לך בני גנץ, היה נעים או לא בדיוק נעים, איבדת את… להמשך קריאה »

ווינ-דוס 💯
4 חודשים לפני

ביבי גאון. גם כשהוא רוצה בפירוק השותפות עם גנץ הוא משאיר לגנץ את העבודה השחורה.
גנץ אידיוט שנסחף תמיד לטעויות.
במבחן הזה אני מעדיף ראש ממשלה גאון ומוצלח שעושה את העבודה בענק מאשר אידיוט טירון. מעבר לזה לא רלוונטי כלום.

כתבות נוספות

השרים החרדים דרעי וליצמן השתתפו בטקסי יום הזיכרון

בני ברק: פעוט בן 4 חודשים נחנק בביתו – מצבו בינוני

בנט: "גודל השעה מחייב וויתורים גדולים" • האזינו

המשטרה ממליצה: עליה כמעט שגרתית למירון

הגר"ש גרוס: אין חיוב מעשר כספים על כרטיסי משרד הפנים 

בדרכו לתאונה אחרת: צביקה לבל נפצע בינוני

המונים רכשו את התמונה של ר' ישעיה וזכו בסגולה הנוראית

המיוחד
חדש בפוליטיקה