יממה לאחר הודעת גדעון סער מבכירי הליכוד על הקמת מפלגה חדשה תחת הסיסמה "תקווה חדשה" הודיעו חברי סיעת "דרך ארץ" שר התקשורת יועז הנדל ויו"ר ועדת החוץ והביטחון חה"כ צבי האוזר ימסרו הצהרה לתקשורת בשעה 17:00 בכנסת.
מוקדם יותר נפגשו השניים עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ. זאת לקראת הצטרפותם הצפויה למפלגתו החדשה של גדעון סער שעל הקמתה הודיע אתמול. על פי הערכות גנץ לא ידרוש מהם להתפטר מיד אלא ימתין להתפתחויות ולפי זה יחליט בהמשך.
בתוך כך, סקר שערכה חברת 'פאנלס פוליטיקס' עבור 103FM מעלה כי פרישתו של גדעון סער מהליכוד למפלגה חדשה בראשותו יכולה לשנות מהותית את תמונת המפה הפוליטית.
על פי הנתונים לו היו הבחירות נערכות כיום מפלגה חדשה בראשות סער היתה זוכה ב-17 מנדטים והופכת לשלישית בגודלה. את המנדטים שלה היא שואבת מחלק ניכר מהמפלגות, למעט מרצ והסיעות החרדיות.
הליכוד מקבל בסקר 25 מנדטים, ימינה נחלשת מעט ל-19, יש עתיד-תלם מאבדת גובה עם 14 מושבים בכנסת והרשימה המשותפת מקבלת 11.
ש"ס מקבלת 9 מנדטים, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, כחול לבן 6 ומרצ 5.
מניתוח נתוני הסקר עלה כי גוש בראשות נתניהו, הכולל את הליכוד והמפלגות החרדיות, מגיע ל־41 מנדטים בלבד, או ל-60 עם ימינה. גוש אלטרנטיבי לנתניהו, בראשות גדעון סער, ובהשתתפות יש עתיד, הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו, כחול לבן ומרצ, מגיע גם כן ל-60 מושבים.
האוזר והנדל לא יהיו עם המשותפת כמו גם סער. ומסופקני עם יסכימו לשבת עם מרץ.. אז אין שום גוש אלטנרטיבי.. אאכ החרדים יעזבו את ביבי..
מחליפים מפלגות כמו גרביים…
פששששייייייי
פעם ראשונה שיש שינוי מהותי במנדטים.
החישוב פשוט-הרבה ימנים נמאס להם מביבי והצביעו כחול לבן, הפעם יש להם אופציה בימין שהיא לא רק ביבי.
לא כולם הם "רק לא ביבי". אבל כולם הם " לא רק ביבי".