בנט ולפיד // צילום: פלאש 90

סקר:

רוב הישראלים מעדיפים את ממשלת השמאל על פני בחירות

סקר “מדגם” מעלה כי 46% מהציבור הישראלי בעד ממשלת האחדות ומעדיף אותה על פני בחירות חמישיות. עם זאת, 42% מהמשתתפים חושבים שהממשלה לא תחזיק מעמד לאורך זמן, ו-16% מאמינים כי היא כלל לא תושבע. עוד עולה מהסקר כי רוב הציבור הימני חושב שנתניהו טעה שלא קיבל את הצעת כ”ץ לבחור מועמד זמני אחר מהליכוד לראשות הממשלה

ימים לפני הצבעת האמון בממשלת גוש השינוי שנרקמה בין בנט ללפיד, סקר שפורסם הערב בחדשות 12 מעלה כי רוב הימין מתנגד להקמתה ואף מעדיף עליה בחירות חמישיות. לעומתם, רוב הישראלים שהגדירו את עצמם מרכז-שמאל הביעו תמיכה בממשלת לפיד-בנט. בקרב כלל הציבור, 46% העדיפו את ממשלת האחדות על פני בחירות. עוד עולה מהסקר כי הציבור לא אופטימי לגבי סיכויי ההישרדות של הממשלה: 42% חושבים שהיא תושבע אבל לא תחזיק מעמד, 16% חושבים שהיא כלל לא תושבע ורק 24% נותנים לה סיכוי והשיבו שהיא גם תושבע וגם תחזיק מעמד.

מדובר בסקר של חברת “מדגם” שנעשה עבור חדשות 12 ושנערך בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל מגיל 18 ומעלה. על השאלה מה האפשרות המועדפת עליהם – 46% מהמשתתפים בסקר השיבו כי הם מעדיפים ממשלת לפיד-בנט, 38% השיבו שהם מעדיפים בחירות חמישיות ו-15% ענו שהם לא יודעים.

מבין המשתתפים בסקר שהגדירו את עצמם כימין, 32% העדיפו את ממשלת השינוי, 55% העדיפו בחירות חמישיות ו-13% השיבו שהם לא יודעים. לעומתם, אלו שהגדירו את עצמם כמרכז-שמאל, 72% השיבו שהם בעד הקמת ממשלת לפיד-בנט, 14% העדיפו בחירות חמישיות ו-14% השיבו שהם לא יודעים.

הסקר גם בדק את האמון שיש בציבור כלפי בנט לעומת נתניהו. השבוע בנט אמר ש”אין ממשלת ימין, זה או בחירות חמישיות או אחדות”, ואילו נתניהו אמר ש”בנט הונה את הציבור ורצה ממשלת שמאל כדי להיות ראש ממשלה”. המשתתפים בסקר נשאלו למי מבין השניים הם מאמינים? – 44% מכלל המשתתפים בסקר השיבו שהם מאמינים לבנט, 35% השיבו שהם מאמינים לנתניהו ו-21% השיבו שהם לא יודעים.

בחלוקה של המשיבים לימין ומרכז-שמאל, נתניהו זוכה לאמון גבוה יותר בקרב הימין לעומת חוסר אמון בצד השני. 29% מהמגדירים את עצמם כימין אמרו שהם מאמינים יותר לבנט, 53% השיבו שהם מאמינים יותר לנתניהו ו-21% השיבו שהם לא יודעים. מנגד, 73% מאלו שמגדירים את עצמם מרכז-שמאל השיבו כי הם מאמינים לבנט, רק 9% השיבו שהם מאמינים לנתניהו ו-18% ענו שהם לא יודעים.

על השאלה “מי הוא האשם העיקרי בכך שלא הוקמה ממשלת ימין?” – 41% מכלל המשיבים רואים בנתניהו את האשם העיקרי, 24% מאשימים את בנט, 12% את בצלאל סמוטריץ’, 6% השיבו “מישהו אחר” ו-17% השיבו שהם לא יודעים. בקרב המשיבים שהגדירו את עצמם ימין, 32% האשימו את נתניהו, 37% האשימו את בנט ו-9% את סמוטריץ’.

על השאלה “האם לדעתך ראש הממשלה נתניהו צדק או טעה כאשר דחה את הצעתו של השר ישראל כ”ץ לאפשר למרכז הליכוד לבחור מועמד זמני אחר מטעם הליכוד לראשות הממשלה למשך שנה?” – 52% השיבו שלדעתם נתניהו טעה, לעומת 21% שהשיבו ששלדעתם הוא צדק ו-27% שהשיבו שהם לא יודעים. מקרב אלו שהגדירו את עצמם כימין, 46% חושבים שנתניהו טעה כשדחתה את הצעתו של כ”ץ, 25% חושבים שהוא צדק ו-29% השיבו שהם לא יודעים.

עוד עולה מהסקר שהציבור הישראלי לא תומך ברובו בחתימה על הסכם קואליציוני עם מפלגת רע”ם. 40% מהמשתתפים בסקר השיבו שהם תומכים בכך, לעומת 48% שמתנגדים. מבין אלו שהגדירו את עצמם ימין, רק 25% תמכו ו-64% התנגדו. מבין המגדירים את עצמם שמאל, 67% תמכו ו-24% התנגדו.

כמו כן, 36% השיבו שהם תומכים בממשלת שתקום באמצעות הימנעות של חלק מחברי הרשימה המשותפת, לעומת 31% מתנגדים. מקרב המגדירים את עצמם ימין, 29% השיבו שהם תומכים לעומת 41% מתנגדים. במרכז שמאל המספרים קצת יותר גדולים: 51% תומכים ו-15% מתנגדים.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

19 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה