אזרחי גרמניה הולכים היום (ראשון) לקלפי ויכריעו בסופו מי יחליף את הקנצלרית אנגלה מרקל, שמסיימת 16 שנה בתפקיד. לפי המדגמים הראשונים, מתקיים קרב צמוד בין שתי המפלגות המובילות – הסוציאל דמוקרטיים מול המפלגה הנוצרית דמוקרטית, ללא הכרעה, אך עם יתרון קל לסוציאל דמוקרטית עם 26% מהקולות. בעורפה נושפת מפלגתה של מרקל, "הנוצרית-דמוקרטית" בראשות ארמין לאשט, עם 24% מהקולות.
לפי סקרי דעת הקהל בשבועות האחרונים, המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הובילה ביתרון עם 25%, וזאת גם האווירה היום במטה המפלגה האדום, שעות ספורות לפני ספירת הקולות. מפלגתה של מרקל הנוצרית-דמוקרטית צמצמה פערים וחוזים לה כ-23% אחוזים. אף אחת משתי המפלגות לא צפויה לגרוף את הרוב הנדרש כדי להקים ממשלה בלי קואליציה, לכן, המפלגות יידרשו לקיים דיונים מורכבים להקמתה.
![תוצאות המדגמים בגרמניה: קרב צמוד בין מפלגת הקנצלרית לסוציאל-דמוקרטים](https://hm-news.co.il/wp-content/uploads/2021/09/צילום-מסך-2021-09-26-193842-1024x572.jpg)
המפלגה של מרקל אוהבת חרדים ולכן עדיף שהיא תנצח אחרת ליברמן ועבאס יכנסו