בקרוב יפתחו שמורות הטבע?

החברה להגנת הטבע דורשת מהממשלה: “אפשרו את היציאה אל הטבע”. אל הדרישה הצטרף איגוד רופאי בריאות הציבור, ובמכתב ששלחו הגופים לראש הממשלה נכתב: “בטוחים שהפעילות חיונית לגוף ולנפש

בין שלל המגבלות שכופה עלינו מגפת הקורונה, נמנה גם האיסור על פעילות בשטחים הפתוחים. כעת, יש מי שקוראים להקל באיסור הזה ולהתיר, תוך הקפדה על ההנחיות, טיולים ופעילות ספורטיבית באוויר הפתוח.

איגוד רופאי בריאות הציבור והחברה להגנת הטבע יצאו בקריאה למקבלי ההחלטות לאפשר את היציאה אל הטבע והמרחבים הפתוחים לצורך הליכה ופעילות גופנית, במגבלות השמירה על הריחוק הפיזי: “אנו בטוחים שפעילות זו חיונית לגוף ולנפש”.

במכתב שנשלח לראש הממשלה ולשרי הבריאות החינוך, נכתב: “לשהייה בטבע, תועלת חיונית מוכחת לבריאות האדם, הן הפיזית והן הנפשית. פעילות זו אינה מותרות, היא חיונית לבריאותנו, ובוודאי לאחר תקופה ארוכה של סגר בבתים. מחקרים מוכיחים שעצם השהות ב”שטחים ירוקים”, תורמת להפחתת דיכאון, הפחתת לחץ דם והחלמה מהירה יותר ממחלות”.
“על אף היותנו מדינה צפופה, המרחבים הפתוחים של ישראל, מאפשרים לציבור לצאת לסביבה טבעית, תוך שמירה על כללי הריחוק הפיזי. הסיכון הבריאותי של הדבקה בפעילות זו, הינו מזערי, ואילו התועלת הבריאותית – עצומה”, אומר פרופ’ חגי לוין, יו”ר איגוד רופאי בריאות הציבור.

איריס האן, מנכ”לית החברה להגנת הטבע הוסיפה כי “כאשר מתחילים לדבר על הקלות – אחד הצעדים החיוניים ביותר לביצוע, הוא מתן אפשרות לפעילות בשטחים פתוחים. יש מדינות שהפעילו אמצעי סגר שונים ועדיין מאפשרות לציבור לשהות בחוץ, תוך הקפדה על ריחוק פיזי. ניתן לעשות זאת גם בישראל ויש דרכים לווסת ולפקח על מספר השוהים באתרי טבע ועל המרחק ביניהם”.

באיגוד רופאי בריאות הציבור ובחברה להגנת הטבע מבקשים כי היציאה לטבע תקבל קדימות במסגרת תכניות החזרה לשגרה במערכת החינוך, במסגרת גיחות חינוכיות לשטחים פתוחים שיכולות להתבצע באופן מדורג ובקבוצות קטנות. זאת, כדי לאפשר לתלמידים שהיו סגורים זמן רב בבתיהם “לנשום אוויר נקי אחרי תקופת הסגר וליהנות מיופיו של הטבע”.

בארגונים מדגישים כי “היתרונות הפדגוגיים של פעילות זו, ידועים ומוכרים. ניתן לקיים טיולים גם קרוב למקום המגורים ולבתי הספר, והעובדה שמדובר במרחב פתוח מצמצמת באופן מובנה את סיכוני ההידבקות.”

הנצפים ביותר
WhatsApp Image 2021-09-14 at 19.03.38

דרמה בבית ישראל: עימותים בניסיון להרוס סוכה מסוכנת

הרב אלכסנדר שטרנבוך | צילום: קול הלשון

הסתפק אם לומר קדיש על הנפטר עד שהציפור באה להודיע

שר התורה: האם בעל תשובה יכול ללמד כיתה בחיידר?

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בן 30 נעדר בחוף לא מוכרז בכינרת

ישראָלי’ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: “ליובאוויטש טאנץ”

“למה השם”: ‘פישל’ מסכם את אסונות תשפ”א בסינגל דומע

המוואל השבועי: טובי הפייטנים לקראת פרשת האזינו

מחריד: ”דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר”

שר הדתות מתן כהנא נפגש עם הגרש”מ עמאר והגר”ד לאו

במיוחד מקוריאה: מאות אלפי בדיקות מהירות נחתו בנתב”ג

דרישה מהנדל: למנוע את מינוי רוזנטל לחבר במועצת הרשות השנייה

מבצע ‘יד ביד’: החל מבצע האשפוזים הביתיים של חיל הרפואה

658 מאושפזים בבתי החולים, מקדם ההדבקה בירידה

במהלך בניית סוכה: חרדי נפצע קשה כשנפל מסולם

בכירי מערכת הבריאות: “זרקא ראש קשה, משליט טרור”