משאיות השמחה // צילום: באדיבות המצלם

תיעוד: “ושמחת בחגך” בבני ברק גם בצל מגפת הקורונה. צפו:

המוני תושבי בני ברק השתתפו במופעי שמחה דרך “משאיות השמחה” ואירועי “שירת מרפסות” ברחבי העיר*.

הסגר על עיר התורה במהלך החג והפעילות הנמרצת של העירייה למניעת התפשטות הקורונה בעיר, לא מנעו את קיום מצוות “ושמחת בחגך” מתושבי בני ברק.

לאורך כל ימי חול המועד הפעילה העירייה מערך אדיר של מספר “משאיות שמחה” שנעו בכל רחבי העיר ושימחו את התושבים שהקפידו על שהייה בבית ונמנעו מיציאה לשטחים ציבוריים.

תיעוד ממשאית השמחה ברחוב רשב”ם, תחת ביתו של מרן שר התורה

תושבי העיר שהורגלו למסורת השמחה מידי שנה בחול המועד, השתתפו באירועים השונים שקיימה עיריית בני ברק בכל רחבי העיר. במסגרת האירועים המיוחדים הופיעו מידי יום מימי חול המועד מיטב האמנים ובעלי המנגנים, בשיירה של שלוש משאיות שמחה מאובזרות היטב, עם תפאורה חגיגית ומיוחדת כיאה לימי חג הפסח, שנסעו ברחובות העיר, עצרו בנקודות מרכזיות בכל השכונות והביאו שמחת חג מרוממת ועילאית לכלל התושבים. 

בנוסף, קיימה העירייה אירועים מיוחדים של “שירת המרפסות”, בהן הופיעו מעל גבי מרפסות גבוהות הנצפות מבניינים רבים ברחבי העיר, בעלי מנגנים ואומנים נודעים, כאשר אלפי התושבים מצטרפים ברגש לשמחת החג ממרפסות בתיהם.

משאיות השמחה ואירועי שירת המרפסות הן חלק ממאמצי עיריית בני ברק בראשות הרב אברהם רובינשטיין וצוות לשכתו, לאפשר לתושבי העיר המשך קיום שגרה מקסימלית ושמחה, תוך שמירה קפדנית על הנחיות משרד הבריאות והוראות גדולי הרבנים. 

ואכן, גם בהופעות שנערכו במרפסות הבניינים, בזיצים הסוחפים ובשיירות משאיות השמחה שהתקיימו בתיאום מלא עם המשטרה ועם שאר גופי הביטחון שפעלו בעיר, נשמרו הכללים בהקפדה, במטרה לשמח את התושבים ככל הניתן תוך המשך מאבק חסר פשרות בהתפשטות הקורונה.

לצד ההופעות והמשאיות, המשיכה העירייה להעביר עדכונים שוטפים על התקדמות הטיפול והמניעה בעיר, על מצב התחלואה וההחלמה ועל פעילות העירייה לסיוע לנזקקים. העדכונים היומיים נועדו לעודד את התושבים להמשיך לשמור על ההנחיות ולטעת בהם תקווה ועידוד שבסיוע התושבים וגופי הבריאות, תפחת התחלואה בעיר והם יוכלו להתגבר יחד על המחלה.

ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין ביקש להודות לאנשים שעמלו וטרחו להצלחת ההפקה של הפרוייקטים המיוחדים לצוות לשכת ראש העיר הרב גדליה סילמן, הרב יצחק פריימן, הרב יעקב ראבד והרב בן ציון וינטרוב, וכן להרב שלמה בנזימן מנהל מחלקת תרבות קהילתית, הרב אברהם קורנפלד ממחלקת החינוך, הרב שמעון קשש סגן מנהל אגף החינוך והרב יעקב רוזן מנהל מחלקת תרבות, ולצוות פקחי העירייה המסורים על סיועם הרב לאורך כל הפרוייקטים השונים במהלך התקופה למען התושבים.

בדבריו סיכם ראש העיר בסיפוק רב את הפעילות העירונית העניפה בימי החג: “תושבי עיר התורה והחסידות הוכיחו נאמנות וציות מלא להוראות גדולי ישראל, נמנעו מהתקהלויות ומניינים בשטחים ציבוריים אך יחד עם זאת הצלחנו להביא את אווירת החג לכלל תושבי העיר ולקיים את “ושמחת בחגך” כבכל שנה”.

הנצפים ביותר
סגן השר מאיר פרוש // פלאש 90

לאחר שניסו לגזוז את זקנו: אלמונים התיזו חומר חריף בביתו של ח”כ פרוש

בחול המועד: היהודי ביקש לשחוט את האדמו”ר

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

נמצאה הקסדה של נפוליאון • חדשות ותמונות מהעולם

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חולה קורונה הפר בידוד – ונתפס

הושענא רבה בחצר חסידות בעלזא בתשמ”ז

בנט באו”ם: “ישראל חייבת להישאר פתוחה, לאיראן תכנית סודית”

ההתפתחות האדירה באחיסמך: בראשות הגרח”א ברוידא – חנוכת בית המדרש ‘חניכי הישיבות’ ושמחת בית השואבה

צפו: שוטר איתר מאומתים, אך לטענתם הם כבר החלימו

שמחת החג של ישיבת ‘משנת שמעון’

פלורידה: המושל אוסר לחייב עטיית מסכות בבתי הספר

טרגדיה: חולת קורונה צעירה מתה ללא מחלות רקע לאחר שנדבקה

בהשתתפות אלפי החסידים: האדמו”ר מגור בהושענות הבוקר

מדוע “הקפות שניות” והאם ניתן לומר תשעים פעם “משיב הרוח”?

עם נרות וחופה: כך הגר”א פילץ היה מתחתן עם התורה

בצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון הקרוב