"ברחוב לא תבחינו בשום דבר מיוחד. הם לובשים מקטורן כהה ומגבעת או קפוטה ומגבעת עגולה, בדיוק כמו כל חרדי הצועד לצידם. הם מתפללים שלוש תפילות ביום, ילדיהם לומדים במסגרות הלימוד שבשכונה שלכם, והם כמובן מצביעים למפלגה חרדית. בקיצור, חרדים לכל דבר ועניין.
אם תעקבו ממש מקרוב, אולי תוכלו לראות משהו קצת מוזר. בעיצומו של שיעור בדף היומי או באמצע חברותא של אחרי מעריב, הם יכולים פתאום לקבל צלצול. שיחת טלפון שתגרום להם להנהן לחברותא שיהנהן חזרה, וזהו. הם ייעלמו לשעות הקרובות.
לפעמים, במקרים של פיקוח נפש, תקלטו אותם דוהרים בזמנים בהם הכביש בעירם החרדית ריק ממכוניות. יש להם היתר מיוחד מגדולי הפוסקים. ולא, אין להם צ'קאלקה, וגם לא תצליחו לראות חולה מסוכן שוכב במושב האחורי.
כל מה שתראו יהיה יהודי עבדקן, עטור זקן, לפעמים בטלית ובבגדי שבת, נוסע במהירות לאנשהו.
הסתקרנתם? יופי. זו רק ההתחלה.
האינדיקציה היחידה שיכולה לקשר אותם למה שאתם חושבים היא החיוך העלום שהם מבליעים
מתחת לשפם. הוא יופיע כשבפינת הקפה בשטיבלך יספרו על עוד סיכול של חוליית טרור שבוצע בידי השב"כ, בסייעתא דשמיא, ואז תוכלו לראות כיצד הוא אינו מוציא מילה מפיו. רק חיוך קטנטן, ואולי גם זה לא.
תכירו את י' ואת ק'. בשיחה ל'משפחה' הם שופכים אור על אחת הפינות המסתוריות במשק הישראלי – גופי הביטחון, במקרה שלהם השב"כ. שניהם נשואים פלוס צאצאים, מתגוררים בערים חרדיות. לא מדובר בחוזרים בתשובה כי אם בחרדים מקוריים.
כל מי שמכיר את הנתונים יודע שידיו של שירות הביטחון הכללי מלאות עבודה. כמות סיכולי הפיגועים מצויה בעלייה מתמדת. כל אלו הם פרי שילוב של מוח בדסק וידיים בשטח, תוצר של אנליסטים ומנתחי מידע שמתורגם לאינדיקציות שיורדות בסופו של דבר אל השטח.
כיום נרשמת בדסק המדובר נוכחות של מוחות המשתייכים לאנ"ש. הם יושבים בבורות הפיקוד של שירות הביטחון הכללי וממלאים עם חבריהם שלל תפקידים משמעותיים בביטחון המדינה, וכך מביאים את הכישורים שלהם אל קדמת המערכה הביטחונית.
"אם היית אומר לי לפני שנתיים או שלוש שאני אשב בחמ"ל פיקוד עם גורמים מקהיליית המודיעין וננהל ביחד מבצע, זה היה נשמע לי הזוי", אומר י' ל'משפחה'. "עם זאת, רצה המסובב ודרך עמותת פרד"ס הגעתי למסגרות שמכשירות ומתאימות בין האנשים לגופים הביטחוניים".
החרדים שנכנסים אל תוך עולם הסודות המודיעני חייבים לעבור הכשרה [של תכנית פרדס]. יש לפניהם שני מסלולים עיקריים. יש אלו שפונים לתחום המחשבים ויש כאלו שצריכים ללמוד גאופוליטיקה, בעיקר ליחידות המודיעין והמחקר. זה לא פשוט. לא כל אחד יכול להצטרף, כפי שמספרים לנו השניים. יש מיונים ומבחנים קשוחים מאוד, אבל הם צלחו אותם".
התיאור הזה, הפותח את הכתבה המגזינית שערכו בעיתון 'משפחה' עם י' ק', שני חרדים מלב המיינסטרים, שנרשמו לתכנית פרד"ס וסיימו אותה בהצלחה וכיום משולבים בתפקידים בכירים בשירות הביטחון הכללי יכול להיות מנת חלקו של כל אחד ממכם הקורא כעת שורות אלו.
כל מה שנותר הוא להקליק על הלינק, להירשם ועבור את הליך המיון הסלקטיבי של התכנית היוקרתית: