בתימן דיווחו הערב (שבת) על פיצוצים עזים בעיר חודיידה שבמערב המדינה. מדובר בשטח שבשליטת החות'ים. יותר משעה לאחר מכן דובר צה"ל אישר כי "מטוסי קרב של צה"ל תקפו באזור נמל חודיידה".
התקיפה אושרה בישיבת קבינט מיוחדת שנערכה היום בצוהריים. התקיפה בוצעה בזמן הישיבה שארכה כארבע שעות. השרים קיבלו זימונים אישיים מראש המל"ל צחי הנגבי 45 דקות לפני קיומה, כדי למנוע הדלפות. השרים התבקשו לא לספר על הזימון לאיש.
גורם ישראלי בכיר אמר לאחר התקיפה כי "ישראל מבינה שבעקבות התקיפה נפתחת חזית פעילה מול החות'ים שתביא לשרשרת של תגובות, ומוכנה לכך". לדבריו, "בחלופה בין חילופי מהלומות לבין הבלגה מול הציר השיעי ואובדן הרתעה – תגובה עדיפה".
בכיר ישראלי לירון אברהם: ההתקפה של החות'ים על תל אביב חצתה את כל הקווים האדומים וישראל לא תעבור על כך בשתיקה. ימי האיפוק נגמרו והקהילה הבינ"ל חייבת להגביר עליהם ועל שולחיהם באיראן את הלחץ.
עדכונים שוטפים
22:45- הלל ביטון רוזן: הערכת מצב רחבה מתקיימת בשעה זו בראשות השרה מירי רגב, עם בכירי מערך התחבורה על היערכות לתגובת אפשרית מצד החות׳ים.
על הפרק – אפשרות פגיעה בנכסים אסטרטגים כדוגמת נמלים, שדות תעופה ומקומות עם חומרים מסוכנים.
22:25- דיווח בערוץ אל-חדת' הסעודי: ישראל תקפה מחסני אמל"ח של חיזבאללה בעדלון, דרום לבנון
22:10- משרד החוץ המצרי: "עוקבים בדאגה רבה אחר הפעולה הצבאית הישראלי בשטח תימן שמחריפה עוד יותר את המתיחות הנוכחית בכל החזיתות. יש לאחד את המאמצים הבינלאומיים לשמירה על הביטחון והיציבות באזור. מזהירים מפני הסכנות שבהרחבת הסכסוך באזור בעקבות ההתפתחויות במשבר ברצועת עזה שידחקו את האזור כולו למעגל של סכסוכים ואי יציבות".
"קוראים לכל הגורמים לנהוג באיפוק ולהימנע מגלישה לכאוס אזורי. קוראים לכל השחקנים האזוריים והבין-לאומיים למלא את אחריותם על מנת להביא לסיום המלחמה הישראלית בעזה
21:59 – בערוצים בתימן מדווחים על הוצאת טילי שיוט ובליסטיים מהמחסנים הצבאיים של הארגון החות'י בחודיידה.
21:40- דיווחים בלבנון: חיל האוויר תוקף כעת בעיירה עדלון בין צור לצידון, במרחק יותר מ-30 ק"מ מהגבול עם ישראל
21:35- דובר צה"ל על ההיערכות לתגובה של החות'ים: "עיבינו את מערכי ההגנה, ואנחנו ערוכים בכלל הגזרות. ההגנה אינה הרמטית, ויש להישמע להנחיות פיקוד העורף"
21:33- כמעט שלוש שעות לאחר התקיפה: האש בחודיידה לא חודלת מלבעור; משרד הבריאות התימני: ע"פ נתונים ראשוניים ישנם 80 פצועים בתקיפות הישראליות, חלקם במצב קשה כתוצאה מכוויות
21:20- דרמה בישיבת הקבינט בצהריים: השרים סמוטריץ' ולוין החליטו שלא להשתתף בהצבעה על אישור התקיפה בתימן. הסיבה: "העדכון המאוחר" שקיבלו לטענתם ממערכת הביטחון והפיכת הפורום ל"חותמת גומי"
21:00- סגן שר התקשורת של החות'ים אומר לכלי תקשורת ערבי: "התגובה נגד האמריקנים והישראליים תהיה קשה".
20:40- דובר צה״ל: מטוסי קרב של צה"ל תקפו לפני זמן קצר מטרות בשימוש צבאי של שלטון הטרור החות'י במרחב נמל חודידה שבתימן, בתגובה למאות המתקפות לעבר מדינת ישראל בחודשים האחרונים.
אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף. במידה ויהיו שינויים נעדכן.
פרטים נוספים בהמשך.