הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף במכתב חיזוק לשר הפנים ארבל על דבריו ומחאתו היום במליאת כנסת כנגד השר בן גביר, שעודד עליה להר הבית. "חילול השם הגדול שנעשה לא יכול לעבור בשקט, אני מבקש להביע מחאה" – אמר שר הפנים משה ארבל והוסיף כי "האיסור לעלייה להר הבית הוא עמדת כל גדולי ישראל לדורותיהם".
בעקבות כך, כאמור, שיגר הראשון לציון והרב הראשי לישראל לשעבר, הגר"י יוסף, מכתב לשר ארבל בו הוא מגבה את עמדתו. "כבר נודע בשער בת רבים אשר פסקו גדולי הדורות ועמם הרבנים הראשיים לישראל לדורותיהם בדבר חומר איסור העליה להר הבית בזה"ז, ואף שיש המנסים לפרוץ גדר בזה, בטענות שלא לאומיות וכדו', יש למחות בידם בחזקה, כי מלבד חשש איסורי כרת שמכשילים את הרבים, יש בזה גם התגרות מיותרת ולא אחראית באומות העולם, וזו הייתה גם דעתם של גדולי הרבנים הלאומיים ובראשם הראי"ה קוק זצ"ל ובנו הגרצי"ה זצ"ל שהתבטא בזמנו כי 'אין מחזקים את ריבונות ישראל בדרך של דילוג על איסור תורה'" כותב הראשון לציון.
הגר"י יוסף מוסיף וכותב: "לפיכך, לא יעלה על הדעת שיקום מאן דהו וק"ו שר בממשלה ויכריז כנגד ההלכה וכנגד פסיקת הרבנות הראשית הממלכתית שהיא הפסיקה הבלעדית המחייבת את כלל גורמי הממשלה בעניינים הלכתיים 'כי הגורמים המדיניים יתירו עליה להר הבית'. אשר על כן, הנני לחזק את ידך באמירתך הציבורית הברורה בדבר חומר איסור העליה להר הבית. ויש בזה גם משום הצלת הרבים מעוון וממכשול וגם אמירה כלפי אומות העולם כי קיימת התנגדות לדברים החמורים שנאמרו על אחרים איישר חיליה לאורייתא וימשיך להביא את עמדת ההלכה הצרופה בגאון, חזק וברוך!".