אמש פורסם ברשתות החברתיות תיעוד ובו נראה לוחם מילואים כשהוא מסמן בידו את המספר 5, לצד גופות שחולצו מעזה.
בעקבות התיעוד שהופץ אתמול באופן רחב ברשתות החברתיות, החלו דיווחים רבים שהובילו לשמועות רבות שנפוצו עוד לפני שהגופות זוהו בוודאות ועוד לפני שהמשפחה קיבלה את האישור.
כזכור, מוקדם יותר הבוקר הודיע דובר צה"ל כי במהלך מבצע של כוחות אוגדה 98 בהובלת חוקרי ורכזי השב״כ בשטח, חולצו אתמול (ד') החטופה שנרצחה מיה גורן, והחללים החטופים רס"ר (מיל') אורן גולדין, סמ"ר תומר אחימס, סמל קיריל ברודסקי ורס"מ (מיל') רביד אריה כץ, מחאן יונס.
בצה"ל זעמו על התיעוד והודיעו כי הלוחם שתיעד את עצמו והפיץ ברשתות החברתיות, יעמוד למשפט מהיר ואכן לפני זמן קצר הוחלט להדיחו לאלתר משירות המילואים. במקביל, נגזרו עליו עשרה ימי מחבוש.
מדובר צה"ל נמסר: "איש מילואים תיעד והפיץ סרטונים רגישים מפעילות מבצעית (ד׳) לחילוץ חללים חטופים, בניגוד מוחלט לפקודות צה״ל ולערכי צה״ל. הלוחם נשפט על ידי מפקד אוגדה 98 לעשרה ימי מחבוש, ובהחלטה פיקודית הודח משירות מילואים לצמיתות".
בצבא מציינים כי "צה״ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה ומוקיע התנהגות המסכנת את ביטחון כוחותינו, ופוגעת במשפחות החטופים".
מעשיו של החייל לא ראויים .
והעונש שקיבל במקום .
אבל בעוד תקופת זמן יש לשקול שנית ולחון אותו על מעשה קלות דעת זה באזהרה שלא ישוב לכך