בעקבות האירועים בשדה תימן ופשיטת המשטרה הצבאית על המחנה הצבאי, יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ שמחה רוטמן, נעל את דיוני הוועדה ואמר: "אנחנו מנהלים פה דיון כביכול אקדמי ורגוע על צו איסור הלבנת הון, בזמן שחיילים שלנו נעצרים בצורה משפילה ומזעזעת ע"י אנשי מצ"ח, שפושטים על בסיס צבאי כאילו מדובר ב"פעולה הירואית". זה דבר שאנחנו לא יכולים לעבור עליו בשתיקה. קיימנו דיון על התנהלות גופי התביעה והאכיפה אל מול גיבורים שיצאו להילחם ב-7.10 וקיבלנו תשובות לא מספקות מהפרקליטות והמשטרה".
לדברי רוטמן, "לפני שנוקטים צעד כנגד מי מהלוחמים שלנו צריך לקחת בחשבון שמדובר במלחמה, ומדובר בגיבורים. גם אם יש איזה צורך לחקור, החקירה חייבת להיעשות בכבוד תוך לקיחה בחשבון גם של האפקט המצנן. התלוננו פעמים רבות בוועדה על כך שעל הסתה לטרור, לפני פתיחה בחקירה, הפרקליטות מקשה ודורשת אישור כדי שלא יהיה אפקט מצנן על חופש הביטוי. כך גם לפני שחוקרים עיתונאי, או כשחוקרים שופט או ח"כ. הלוחמים הגיבורים שלנו ראויים לכבוד לפחות כאילו היו עיתונאים".
רוטמן הוסיף ואמר: "ח"כים רבים ירדו היום לשדה תימן וכל הכבוד להם. אני מחזק ושולח ברכות לחברי יו"ר ועחו"ב ח"כ אדלשטיין, על הדיון שיקיים מחר. לוועדת החוקה קבוע דיון על התנהלות גופי האכיפה לשבוע הבא. אנו רואים שוב ושוב ניתוק אדיר של מערכות המשפט והאכיפה, שמנהלות רדיפה אחר מילואימניקים, לוחמים גיבורים, שעזבו הכל כדי להגן עלינו מפני מחבלי הנוח'בה, שלכנות אותם "חיות אדם" זו מחמאה. לאור ההתנהלות המחפירה, אני מסיים את הדיונים להיום".