גורמי ביטחון בישראל מעריכים כי לאור החיסולים בביירות ובטהרן, התגובה הולכת לכלול מתקפה משולבת של חיזבאללה ומאיראן. שר ההגנה האמריקאי, אוסטין – אם ישראל תותקף נעזור לה להגן על עצמה. עובדים קשה בניסיון להרגיע את הרוחות
דובר צה"ל מסר כי בשעה זו צה"ל מקיים הערכת מצב. הציבור מתבקש להישאר מעודכן ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף. "אין שינויים במדיניות ההתגוננות בעורף. בשעה זו צה"ל מקיים הערכת מצב, במידה ויוחלט על שינוי כלשהו, נעדכן את הציבור באופן מיידי בפלטפורמות של צה״ל ופיקוד העורף. יש להישאר מעודכנים ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף".
מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, מוחמד אל-הינדי מסר כי "ישראל הזויה אם היא חושבת שהיא שוברת את ההתנגדות באמצעות התנקשות במנהיגיה".