רבים הפגינו היום (ראשון) במקביל לדיון בבית ליד על דינם של החיילים שנעצרו בחשד לפגיעה במחבלי נוחב׳ה, כאשר בין המפגינים היה גם הזמר אריאל זילבר, הפעיל אליהו יוסיאן, וכן בני משפחות שכולות ולוחמים במילואים. לאחר הדיון הוחלט לשחרר 5 מהחיילים למעצר בית מחוסר ראיות.
ההפגנה התארגנה על ידי מטה ״שומרים על החיילים״ לאחר שנודע על משפט הלוחמים, והמוחים שהניפו שלטים עם הכיתוב ״פרקליטות מנותקת״ קראו לשחרר את הלוחמים שהועמדו לדין, ודרשו שלא לחקור חיילים בזמן המלחמה.
המוחים ציינו כי ״לוחמי המילואים עושים הכל בשביל מדינת ישראל, עוזבים את הבית, את המשפחה ואת העבודה, ומגיע להם לקבל את כל הגיבוי ממדינת ישראל. חייבים להראות שהמדינה עומדת מאחורי הלוחמים שלה ולא פוגעת בהם ומעמידה אותם לדין״.
ממטה ״שומרים על החיילים״ נמסר: ״החלטת הפצ״רית לשלוח רעולי פנים כדי לעצור את לוחמינו הגיבורים ולהעמיד אותם לדין היא פשע בל יתואר. כולנו עומדים מאחורי הלוחמים ונמשיך לגבות אותם עד הניצחון״.
עוד הוסיפו כי ״עצם ההחלטה לשחרר חמישה לוחמים ללא הגבלות מעיד על חולשת הראיות נגדם. אני מצפים שגם שאר הלוחמים שהדיון בהארכת מעצרם עדיין נמשך ברגעים אלו, ישוחררו לביתם, משפחתם ושירותם הצבאי עוד היום״.