ברקע הסערה סביב גיוס חרדים לצה״ל: חסידות גור וחסידויות נוספות סגרו דיל שקט עם צה״ל לפיו החסידים העובדים שקיבלו צווי גיוס יקבלו ביטול לאותם צווים, כך נחשף לראשונה בפרסום ראשון ב׳המחדש׳.
על פי המידע גורם בכיר בחסידות גור הצליח להגיע להבנות עם רח"ט תומכ"א תא"ל שי טייב לפיו חסידות גור וחסידויות נוספות יכנסו למתווה מיוחד עם צה״ל וכל בחור או אברך שקיבל צו גיוס, יקבל ביטול לאותו צו שנשלח לחסידים העובדים שנקראו להגיע ללשכות הגיוס בזמן האחרון.
עוד נודע, כי הסיבה להסכם בין צה״ל לחסידויות מגיעה ברקע רצון של שני הצדדים שלא לייצר כאוס ברחובות, כשההסכם החשאי הנ״ל עוזר לחסידויות בכך שצווי הגיוס שיגיעו יבוטלו ומצד שני יבטיח לצבא שקט תעשייתי מהצד של החסידויות שימשיכו להתייצב לדיחוי ראשוני בלשכות הגיוס.
גורם המעורה בפרטים טען בשיחה עם ׳המחדש׳: ״הציבור החרדי נמצא באחד הזמנים הקשיים ביותר למגזר מבחינת התקציבים ומבחינת סוגיית הגיוס, לא יכול להיות שאותם חסידויות פוטרות את עצמם מן הכלל וסוגרות דיילים שקטים מהצד עם הצבא, הגיע הזמן שיחליטו האם הם חלק מהציבור או לא״ סיים הגורם.
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״צה״ל מקיים שיח שוטף עם בעלי עניין ומנהיגים בציבור החרדי על מנת לקדם את שילובם בשירות בצה"ל. כל מיועד לשירות ביטחון שקיבל זימון לביצוע תהליכי צו ראשון נדרש לעשות זאת עפ"י חוק, ולא ניתנות הבטחות לביטול צווים. ככל שיתקבלו בקשות על-ידי הפרט, הן ייבחנו לגופן ובהתאם לכללים.