דרמה במועצת העיר אלעד: בישיבת מועצת העיר שנערכה הערב, ראש העיר יהודה בוטבול אישר ביטול של הקצאות שכבר אושרו בקדנציה הקודמת עבור ישיבות מקהילות חסידיות, ליטאיות וספרדיות, שהיו מתוכננות לקום בעיר בשנים הקרובות. בין הישיבות החסידיות שבוטלה להם ההקצאה: באיאן, ביאלא, רחמסטריוקא, בעלזא, תולדות, נדבונה ועוד.
המהלך התאפשר בין היתר בעקבות הסכמה עם נציג חסידות ויז'ניץ במועצת העיר יעקב דוד ברקוביץ, שיצא מאולם מועצת העיר בטרם ההצבעה.
ראש העיר לשעבר מטעם אגודת ישראל ישראל פרוש זעם על במהלך וקרע קריעה במהלך הישיבה: "כשהגעתי לעיר היה חשב מלווה ושום דבר לא הצליח. הבאנו הרבה ישיבות וב"ה ובסייעתא דשמיא אלעד נהפכה לעיר לתפארת, היום בהצבעה שרומסת את עולם הישיבות לצערי יפגע בס"ד שמלווה את העיר, אני קורע קריעה על הפגיעה בכבוד התורה ובעולם הישיבות".
לאחר הדברים יצאו כלל נציגי יהדות התורה (אגודת ישראל ודגל בתורה) מאולם מועצת העיר כמחאה על המהלך. "הזהרנו מראש, שבגלל תמיכת ויז’ניץ בש"ס, חסידויות יאבדו את התמיכה וההקצאות למוסדות. והנה, זה מוכח הערב".
מנגד, בש"ס אומרים כי ההחלטה שהתקבלה היום, מחזירה את הקרקעות לעיר ותתבצע חלוקה חדשה בהתאם לצרכים. ראש העיר בוטבול אף הבהיר בישיבה, כי ישיבות ימשיכו להגיע לאלעד.