איש התקשורת ומגיש החדשות עודד בן עמי, זכה לשיחת טלפון מפתיעה מנשיא ארה"ב ג'ו ביידן.
בפתח התוכנית היומית, סיפר בן עמי על השיחה המפתיעה שקיבל. "בשבוע שעבר פתחתי את התוכנית בדברי תודה לנשיא ביידן על תמיכתו, על עזרתו והגיבוי למדינת ישראל ברגעי המשבר ועל החיבוק החם שהוא מעניק למשפחות החטופים. הקטע הזה, הגיע אל הנשיא ביידן שהפתיע אותי וחייג אליי להודות על התודה שריגשה אותו".
לדברי בן עמי, "השיחה עם הנשיא ביידן נמשכה 12 דקות והיא הוכיחה לי שוב כמה הוא אוהב אותנו, כמה הוא תומך בנו וחיזק את התחושות שלי שהביאו אותי לומר את דברי התודה בשבוע שעבר. הופתעתי מכך מאוד".
כזכור, בארצות הברית ובמדינות המערב מנסים לקדם שוב עסקה שתאפשר שחרור חטופים המוחזקים בשבי חמאס, אולם עד כה, בחמאס התעקשו לכלול בה תנאים שלא מאפשרים לישראל לבצע את התכנית, כגון המשך השליטה ברצועה, נסיגה מלאה של כוחות צה"ל ושפיכת דמם של הלוחמים לחינם, כמו גם הזמנת לחץ מצד חיזבאללה ומדינות ערב הנוספות שמבינות כי ניתן להכניע את ישראל ללא תמורה.
עם זאת, לשכת ראש הממשלה הודיעה כי בעקבות הצעת ארצות-הברית והמתווכות, ישראל תשלח ב-15 באוגוסט את משלחת המו״מ למקום שייקבע, כדי לסכם את הפרטים ליישום הסכם המסגרת.