סערה פוליטית לאחר שמאות יהודים עלו להר הבית כרעו והשתחוו במקום הקדוש לעם היהודי – הר הבית. המעשים שהתבצעו בניגוד לסטטוס קוו נעשו בנוכחות השרים וסרלאוף ובן גביר שעלו להר.
לשכת רה"מ הוציאה הודעה שמאשימה את השר בן גביר ישירות, אלא שבן גביר צפצף על ראש הממשלה והוציא הודעה נכתב כי: "מדיניות השר לביטחון לאומי היא לאפשר חופש פולחן ליהודים בכל מקום כולל בהר הבית, ויהודים ימשיכו לעשות זאת גם בעתיד".
בהודעה שהוציאה מפלגת עוצמה יהודית נכתב ש"השרים עלו להר הבית והתפללו להחזרת החטופים, שלום החיילים וניצחון במלחמה". בסרטון שפרסם השר לביטחון לאומי הוא בהר הוא אמר: "יש התקדמות מאוד גדולה כאן במשילות, בריבונות. תמונות של יהודים שמתפללים כאן. כמו שאמרתי: המדיניות שלנו היא לאפשר תפילה".
ארגון "בידינו" שארגן את הביקור מסר בתגובה: "כ-1,000 יהודים עלו להר הבית מהבוקר. בתחילה, עלו בקבוצות של 100 ולאחר הפרת הנחיות בתפילה בהר צומצמו הקבוצות ל-50 איש בכל פעם. תום ניסני, מנכ"ל הארגון, אמר: "מרגש לראות יהודים מתפללים, שרים ומשתחווים בתשעה באב בהר הבית. מי שרצה לראות מבול אל אקצא, קיבל השנה מעל 40 אלף יהודים שמחזקים את הריבונות בהר הבית".
משרד החוץ המצרי והירדני מסרו הודעה דומה בה נכתב כי הם "מגנים את פלישתם של שני שרים ישראלים, חברי כנסת ומאות מתנחלים וקיצוניים למסגד אל-אקצא והנפת דגל ישראל בתוכו, במקביל למניעת כניסת מתפללים פלסטינים. פעולות שמטרתן ללבות את הרגשות ולסכל את המאמצים להגעה להפסקת אש בעזה" .