במהלך השבועות האחרונים נשלחה דרישה חריפה מצד היועץ המשפטי של מרכז למדיניות הגירה אל היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, ומשנהו, גיל לימון. בדרישה זו נטען כי יש להפסיק לאלתר את התמיכה הממשלתית במעונות יום לילדי מסתננים השוהים בישראל שלא כחוק.
הבסיס לדרישה זו הוא פסק דין תקדימי שניתן לאחרונה בבג"ץ, בו נדונה סוגיית גיוסם של חיילים חרדים. בפסק הדין נקבע כי אין בסיס חוקי לדחיית גיוסם של בני הקהילה החרדית, ומכאן נגזר כי אין הצדקה לתמיכה ממשלתית בלימודיהם התורניים.
לטענת היועץ המשטי, עיקרון זה רלוונטי גם למדיניות התמיכה במעונות יום לילדי מסתננים. "בהעדר בסיס חוקי לשהותם של זרים חסרי מעמד בישראל, נשמט הבסיס החוקי לעידוד ולתמיכה במעמדם", טען. הוא הוסיף כי החלטת הממשלה המאפשרת סבסוד של מעונות יום לילדים אלה מבוססת על פרשנות מרחיבה של תקנות הקיימות, פרשנות שאינה עומדת במבחן משפטי קפדני.