עשרות רעולי פנים נכנסו הערב (חמישי) לכפר ג'ית באזור קלקיליה והציתו כלי רכב ובתי מגורים. הפלסטינים מדווחים על בן 22 שנהרג מירי חי, ועל צעיר נוסף שנפצע באורח קשה.
לשכת ראש הממשלה: ראש הממשלה נתניהו רואה בחומרה את ההתפרעויות שהיו הערב בכפר ג'ית, שכללו פגיעה בנפש וברכוש על-ידי ישראלים שנכנסו לכפר. מי שנלחם בטרור הם צה״ל וכוחות הביטחון, ולא אף אחד אחר. האחראים לכל מעשה עבירה ייתפסו, ויועמדו לדין.
נשיא המדינה יצחק הרצוג: "אני מגנה באופן נחרץ את הפרעות הערב בשומרון. מדובר במיעוט קיצוני שפוגע בציבור המתיישבים שומר החוק ובהתיישבות כולה ובשמה ומעמדה של ישראל בעולם בתקופה רגישה וקשה במיוחד. זוהי לא דרכנו ובטח לא דרכה של תורה ושל היהדות. על גורמי אכיפת החוק לפעול באופן מידי כנגד התופעה החמורה הזו ולהביא לטיפול בפורעי החוק".
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיב לאירוע: "הפורעים הערב בג'ית לא קשורים בשום צורה להתיישבות למתיישבים. הם עבריינים שצריכים להיות מטופלים על ידי רשויות האכיפה במלוא חומרת הדין. אנו בונים ומפתחים את ההתיישבות בצורה חוקית וממלכתית, מגבים את צה"ל במאבקו בטרור, ומסתייגים בתוקף מכל גילוי של אלימות עבריינית אנרכיסטית מסוכנת שאין לה דבר וחצי דבר עם אהבת הארץ וההתיישבות בה".
ראש מועצת שומרון יוסי דגן, וראש מועצת קדומים עוזאל ותיק, תקפו את ההתפרעות בכפר ג'ית: "נוער שמגיע לבלאגן ואלימות – אל תבואו לשומרון, אתם לא רצויים כאן. אנו מבקשים לומר בצורה ברורה, שאינה משתמעת לשני פנים: גם לאחר זריקת אבנים, לאף אחד אין זכות לקחת את החוק לידיים – מי שצריך לטפל בכך זה הצבא וגורמי האכיפה".