השימוע של טראמפ נקבע ל-8 בפברואר

ההליך המשפטי נגד הנשיא לשעבר, שעומד בפני האשמות בהסתה להתקוממות בקפיטול, יחל בעוד כשבועיים, כדי שלצוות ההגנה יהיה זמן להתכונן. אם יימצא אשם, טראמפ לא יהיה יכול לרוץ שוב לנשיאות
צילום יונתן סינדל / פלאש 90
צילום יונתן סינדל / פלאש 90

חברי הסנאט האמריקני הודיעו הבוקר (יום השבת) כי הושגה הסכמה בנוגע לתחילת השימוע נגד נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, ששעומד בפני האשמות בהסתה להתקוממות בקפיטול. ההליך המשפטי יחל ב-8 בפברואר, כדי לתת לצוות ההגנה של הנשיא לשעבר להתכונן.

אם טראמפ יימצא אשם על ידי שני שליש מחברי הסנאט, הוא לא יהיה יכול לרוץ שוב לנשיאות או כל תפקיד ציבורי אחר. יש לציין כי טראמפ הוא הנשיא היחיד בהיסטוריה האמריקנית שיעמוד להליך הדחה פעמיים. עם זאת, נראה שהדמוקרטים יתקשו למצוא רוב כדי להדיחו, כאשר מספר רפובליקנים כבר הביעו התנגדות לרעיון.


מקודם

אם לששה ילדים בסכנת חיים בעקבות קרע בשריר

מקודם

המשפיע רבי אלימלך בידרמן: "והמסייע ליתומה יזכה לראות בביאת גואל" 

מקודם

אלמן חלה ערב חתונת בתו ונפטר

מקודם

סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

יתרה מזאת, התומכים הגדולים של טראמפ בסנאט כבר הודיעו כי יקשו על כל מהלך שהנשיא החדש, ג'ו ביידן, ינסה להעביר, אם השימוע לא יבוטל. "הדמוקרטים צריכים לבחור בין ביטחון לנקמה – זה לא יכול להיות שניהם", צייץ בטוויטר הסנאטור הרפובליקני רון ג'ונסון.

לפני כשבועיים התייחס טראמפ התייחס לניסיונות להדיחו בעקבות המהומות בקפיטול, והצהיר כי מדובר ב"המשך של ציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה של הפוליטיקה". לדבריו, המאמצים להדיחו מעוררים זעם רב, אך הדגיש: "אני לא מעוניין באלימות".

4.6 5 votes
דרג כתבה זו

הנצפים ביותר

4 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
בני
1 חודש לפני

אין על טראמפ!!!!!!
נשיא הכי טוב שהיה ויהיה!!!!!!

יהודי
1 חודש לפני

השמאל כדרכו לא ישר ולא ענייני, כמו בארץ, כשהיה אלימות ושפיכות דמים בהפגנות של השחורים השמאלנים הדמוקרטים הצדיקו את האלימות, כאשר אסרו דברים בשבת בתל אביב חכי"ם ממרצ אמרו לעבור על החוק.שמאל.

שוקו בננה🍫🍌(תות שדה לשעבר)🍓🌴
1 חודש לפני

חבל מאוד

🌌לילה סגול🌌
1 חודש לפני

חבל שהוא כבר לא יהיה נשיא הוא ממש חסיד אומות העולם

"אל תפחדו להסתכל לנו בעיניים" חולה סרטן מבקש אמפתיה

המיוחד
חדש באתר