משה ליאון: “מאז תחילת משבר הקורונה חילקנו למעלה מ- 300,000 מנות מזון

עירית ירושלים בשיתוף משרד הרווחה ממשיכים בחלוקת מנות מזון לתושבי העיר הוותיקים ומבוגרים עריריים תושבי העיר ירושלים והחל מהשבוע מצטרפים לחלוקה גם תושבי ירושלים שנמצאו חיוביים לבדיקת הקורונה ובני משפחותיהם.

כ- 13,000 מנות מזון חולקו היום (שלישי) בעיר ירושלים לקשישים וחולי קורונה במטרה להבטיח שלא יצאו מבתיהם

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: “מאז תחילת משבר הקורונה חילקנו למעלה מ- 300,000 מנות מזון לקשישים ותושבים וותיקים, היום צירפנו למעגל גם את חולי הקורונה ובני משפחותיהם בכדי להבטיח שלא יצאו מבתיהם למען שלומם ושלום הציבור”.

עירית ירושלים בשיתוף משרד הרווחה ממשיכים בחלוקת מנות מזון לתושבי העיר הוותיקים ומבוגרים עריריים תושבי העיר ירושלים והחל מהשבוע מצטרפים לחלוקה גם תושבי ירושלים שנמצאו חיוביים לבדיקת הקורונה ובני משפחותיהם.

חלוקת המזון לחולים נעשית במטרה להקל עליהם את שגרת יומם ולהבטיח שלא יצאו מבתיהם.

סך מנות המזון שחולקו היום (יום ג’, 20.4) נעמדת בכ 13,000 יחידות, כאשר התושבים מקבלים מנות מזון לכל יום.

ראש העיר ירושלים משה ליאון מסר כי עיריית ירושלים מחויבת לתושביה בפרט בימים מורכבים אלה, והוסיף כי מעבר לחלוקת המזון אנו ממשיכים בסיוע היקפי נוסף לתושבים הוותיקים, וכי לחולי הקורונה ומשפחותיהם מעבר לחלוקת מזון מקבלים סיוע נוסף לרבות פינוי הזבל ומענה טלפוני זמין לכל בקשה.

הרציונל מאחורי תפיסה זו היא להבטיח שאוכלוסיית המבוגרים הנמצאים בקבוצת סיכון לא יצאו מבתיהם על מנת שלא ייחשפו לוירוס, ובמקביל שמשפחות החולים יישארו בביתם על מנת שלא ידביקו שכנים ועוברי אורח.

יודגש כי בעיריית ירושלים מודעים לקושי של התושבים המבוגרים לשהות ארוכה בבית, על כן לחלוקת המזון צורפו עציצים עם הקדשה אישית של ראש העיר, העציצים כללו צמחי תבלין של נענע, בזיליקום ולואיזה – ובעירייה מקווים שהם ישמחו במעט את התושבים השוהים בביתם תקופה ארוכה.

היקף הסיוע שניתנת על ידי עיריית ירושלים לתושבי הבירה הוא הגדול ביותר מכלל הרשויות בארץ. עד כה, מאז תחילת המשבר חילקה העירייה למעלה מ 300,000 מנות מזון לתושביה הוותיקים ומבוגרים עריריים.

החלוקה מבוצעת באמצעות המינהלים הקהילתיים ומתנדבים רבים, לרבות עובדי עיריית ירושלים וחיילי פיקוד העורף ונעשית בכל המגזרים ובכל השכונות בעיר, זאת על בסיס מיפוי שערכו בעירייה ובמינהלים הקהילתיים בעיר.

במקביל לחלוקת המזון ממשיכה העירייה בקיום טלפונים באופן רציף לעשרות אלפי תושבים ותיקים בעיר באמצעות עובדים ומתנדבים על מנת לוודא אם הם צריכים סיוע בכל תחום, כאשר המערכת העירונית הונחתה לכך שהמענה והטיפול באוכלוסיית התושבים הוותיקים והמשפחות להן בן עם צרכים מיוחדים יהיו בעדיפות עליונה.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו