11:25- המפכ"ל היוצא שבתאי: "המשטרה בלמה את מתקפת חמאס דאעש, ההחלטה לסגור את מסיבת נובה וקבלת ההחלטה של "פרש פלשת" לסגור את צומת יד מרדכי וזיהוי אופנועי חמאס, בסופה 27 מחבלים חוסלו. אני לא רוצה לתאר מה היה קורה אם היו ממשיכים צפונה"
11:17- הלל ביטון רוזן: ראשוני: דיווח על דקירה בכניסה לנתיב העשרה.
לפי הדיווח שני נפגעים.
11:13- דיווח ראשוני על פיגוע דקירה בכניסה ליישוב נתיב העשרה
10:50- דורון קדוש: דיווחים: 27 הרוגים פלסטינים עד כה בתקיפות חיל האוויר על חאן יונס מאז הבוקר.
חיל האוויר ממשיך לתקוף בשכונות המזרחיות של המרחב גם בשעה זו ולאורך כל שעות הבוקר, לאחר הודעת הפינוי לאוכלוסיה.
10:20- אסף רוזנצוייג באיראן הודיעו שהחלו היום בתרגיל משותף עם הצי הרוסי בים הכספי
10:00- רועי קייס: דיווח מעניין באל-אח'באר הלבנוני: נשיא מצרים א-סיסי ביקש בשיחת טלפון שלשום עם סולטאן עומאן, היית'ם בן טארק, שילחץ על החות'ים לעצור את ההסלמה נגד ישראל והזהיר מ"הגזמה" בפעולות מתימן לעבר ישראל. במקביל דווח כי יחידות צבא מצרים בגבול בכוננות מירבית כדי ליירט כל עב"מ שנכנס לשמי מצרים .
9:20- נתניהו – אני נוסע בזמן שישראל נלחמת ב-7 חזיתות ויש חוסר יציבות פוליטית בוושינגטון, אומר בקונגרס שבלי קשר לשאלה מי יבחר ישראל היא המדינה שהיא בעלת הברית החשובה ביותר של ארה״ב במזרח התיכון.
אפגש עם ביידן וזו תהיה הזדמנות להודות לו על העזרה לישראל במהלך המלחמה ובזמן עבודתו כסנאטור. נשתף פעולה למען שחרור חטופינו, נצחון חמאס והדיפת התוקפנות של ציר הרשע של אירן והחזרת התושבים בצפון ובדרום.
8:45- החות'ים והמיליציות הפרו איראניות בעיראק מצופפים שורות. ביקור מעניין של קייס אל-ח'זעלי, אחד מראשי המיליציות במשרדים שהחות'ים הקימו בבגדאד.
![דיווח ראשוני על פיגוע דקירה בכניסה ליישוב נתיב העשרה](https://hm-news.co.il/wp-content/uploads/2024/07/WhatsApp-Image-2024-07-22-at-09.11.58-1-1024x683.jpeg)
8:10- דובר צה"ל: בהמשך להתרעות שהופעלו בצפון הארץ לפני זמן קצר, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מספר מטרות אוויריות חשודות שחצו משטח לבנון לעבר מרחב צפון הגולן, אין נפגעים.
התרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו בעקבות חשש לנפילת שברי יירוט.
7:36- אזעקות נשמעו כעת במג'דל שמס שבצפון הגולן ובמספר יישובים נוספים.
6:20- גאנם איברהים חזאם אל-אסד, חבר בכיר ב"אנסאר אללה" שבתימן, איים בעברית ב-X: "בעת צרה, אפילו המקלטים לא יצילו אותם.
6:00- דורון קדוש: צה״ל מצמצם את המרחב ההומניטרי במוואסי במערב רצועת עזה – בעקבות שיגורי רקטות מהמרחב לשטח מדינת ישראל.
5:00- הבוקר צה״ל קורא לאוכלוסיה הפלסטינית באזור להתפנות משם, ולהצטמצם לחלק המערבי של המוואסי, כדי שצהל יוכל לפעול נגד מרחבי שיגור הרקטות בחלק המזרחי של המרחב.
במוואסי כיום נמצאים יותר ממיליון עקורים עזתים, שהתפנו לשם מתחילת המלחמה מאזורים שונים ברחבי הרצועה.