שר הביטחון יואב גלנט הגיב לפני מספר שעות לאירועים בשדה תימן וכתב כי "לוחמי צה״ל בסדיר ובמילואים נלחמים כבר למעלה מתשעה חודשים בחירוף נפש במלחמה הצודקת ביותר שידענו בכל שנות קיומנו".
גלנט טען כי "אני מלא הערכה לחיילים המבצעים את המשימה המורכבת והחשובה של כליאת מחבלי החמאס, מחבלים שפלים עמם נבוא חשבון ונמצה את הדין בדרך המחמירה ביותר".
הוא הדגיש כי "צה״ל ימשיך ויפעל בהתאם לחוק. עלינו לאפשר לגורמים המוסמכים לקיים את הבדיקות הנדרשות תוך שמירה על כבוד חיילנו. גם בשעת כעס החוקים מחייבים את כולם – לא מתפרצים לבסיסי צה״ל ולא עוברים על חוקי מדינת ישראל".