במסגרת אכיפה משטרתית ממוקדת נגד עבירות העסקה, הסעה והלנת שוהים בלתי חוקיים, שוטרי תחנת לב ת"א של מרחב ירקון במחוז ת"א מבצעים פעילות מוגברת בעסקים ואתרי בנייה, בהם קיים חשש להעסקת או הלנת שוהים בלתי חוקיים, במטרה לחזק את בטחונו ושלומו של הציבור.
כאמור, בתאריך 25.7.24, עצרו השוטרים במסעדה תושב שטחים, ללא אישורי שהייה, אשר הועסק בניגוד לחוק. על פי החשד, אין זו הפעם הראשונה שהמסעדה מעסיקה שב"חים, כחודש קודם לכן, ביום 20.6.24 עצרו השוטרים שני שב"חים שעבדו במקום לחקירה.
בעקבות החקירה פעלו שוטרי הרישוי במרחב ירקון ותחנת לב ת"א לסגירת המסעדה הממוקמת בלב איזור מסחר בילוי ולמגורים, וממ"ז ת"א חתם אתמול על צו סגירה מנהלי לבית העסק (בית אוכל) למשך 30 ימים מיום 31.7.24 ועד ליום 29.8.24 כולל.
החקירה בעניין בעלי העסק נמשכת.
קבלנים ואזרחים המעסיקים תושבי שטחים ללא היתר שהייה ועבודה מסכנים הן את עצמם והן את הציבור הישראלי כולו, הן בהיבט הביטחוני והן בהיבט הפלילי. משטרת ישראל מבצעת כל העת מבצעי אכיפה רחבי היקף לאיתור ומעצר שוהים בלתי חוקיים, מעסיקים, מסיעים ומלינים. פעילות המשטרה נועדה בראש ובראשונה לצמצם את פעילות הפח״ע כמו גם את הפעילות הפלילית