פרשן חדשות 13 אביעד גליקמן השתלח היום בגסות בציבור החרדי, זאת על רקע הודעת היועצת המשפטית לממשלה על הפסקת התמיכות למעונות היום, מאברכים אשר שוקדים על תלמודם ומחזיקים את העולם.
"גיוס לכולם החל מגיל 18. למה אני צריך לחרדים שאינם מתגייסים את מעונות היום שלהם??", כתב גליקמן והוסיף: "החרדים לא רוצים להתגייס?? הם צריכים להבין שנגמרה החגיגה. לא תתגייסו, לא יהיה כסף. הם ממשיכים לנסות ולעשות שטיקים וקומבינות בזמן שחיילי המילואים שלנו קורסים תחת הנטל. איזו חוצפה. רק ככה. הגיע הזמן שהמגזר החרדי יבין שאין יותר כסף למשתמטים שלא נושאים בנטל. טוב עשתה היועמשית שהודיעה היום על הפסקת הסבסוד. רק ככה".
נזכיר כי היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, פרסמה הבוקר במכתב ששלחה לשר העבודה עמדה לפיה על הממשלה להפסיק לממן מעונות יום לילדי אברכים. בלשכת השר לומדים את עמדת היועמ"שית ושוקלים את צעדי ההמשך. המהלך יחסוך לקופת המדינה סכום של כ-200 מיליון ש"ח. מדובר בכ-10,000 פעוטות שהוריהם קיבלו סבסוד של עלות המעונות.