לאחר הפיגוע הקשה בבקעת הירדן – הרמטכ״ל הרצי הלוי צפוי להכריע בימים הקרובים בשאלת הקמת אוגדה חדשה של צה״ל לאורך גבול ירדן. זאת בעקבות האיומים הביטחוניים הגוברים בגבול הפרוץ, כך דווח בגלי צה"ל.
האוגדה החדשה תיפרס לאורך מאות קילומטרים של קו גבול – מאזור עמק הירדן ובית שאן – ועד דרום הערבה – אזור שדה התעופה רמון ויטבתה. מדובר בשטח שכיום מחולק בין שני פיקודים – פיקוד המרכז בבקעת הירדן ופיקוד הדרום בערבה.
במערכת הביטחון קיים חשש ממשי מערעור של היציבות בגבול ירדן. הגורם העיקרי שפועל לערער את היציבות לאורך הגבול המזרחי הוא איראן – שמנסה גם להבריח אמצעי לחימה מתקדמים אבל גם להפעיל מיליציות מהאזור. עם זאת, יש לזכור כי יש שיתוף פעולה ביטחוני בין ישראל לירדן לאורך שנים בחיזוק הביטחון בגבול. אתמול דווח כי 4000 מסתננים מירדן הצליחו לפלוש בהם חות'ים.