ברקע הדיווחים האפשריים על הדחתו של שר הביטחון יואב גלנט מתפקידו, בכירים במערכת הביטחון טוענים כי העימות עם ראש הממשלה, פוגע בניהול המלחמה ובהכנעת החמאס.
על פי הדיווח הערב בחדשות 13, "מערכת היחסים בין ראש הממשלה לבין שר הביטחון, תשעה חודשים לאחר שהחלה המלחמה, נמצאת בשפל, כאשר השניים לא מדברים ביניהם בשום דרך שאינה רשמית, מתעמתים זה עם זה בדיונים מול ראשי מערכת הביטחון. בכירים במערכת הביטחון טוענים שמערכת היחסים הרעועה הזו פוגעת בניהול המלחמה ובהשגת המטרות שישראל הציבה".
לטענת הבכירים שצוטטו בדיווח: "הקרע בין נתניהו לגלנט הופך את צה"ל, השב"כ והמוסד למתווכים בין נתניהו לגלנט, בזמן מלחמה. מערכת היחסים ביניהם מעכבת את השגת מטרות המלחמה".
אחד מגורמי הביטחון טוען שאחת הסיבות שישראל לא הגיעה להכרעה בסוגיית "היום שאחרי" היא כי נתניהו לא יסכים לקבל את התוכנית שהציג שר הביטחון, חרף העובדה שמה שהציג גלנט לא רחוק ממה שהציג נתניהו.